Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00950/
Evolution Through Revolution
Relapse / Hammer Müzik
Geçtiğimiz sayılarda özel röportaj gerçekleştirdiğimiz gruplardan biriydi Brutal Truth, hatırlayacağınız üzere... Şimdi de sıra geldi, o röportajı yapmamıza sebep olan yeni albümlerini kritik etmeye...
Bildiğiniz gibi Brutal Truth, Terrorizer'la birlikte Britanya menşeli grindcore virüsünün Yeni Dünya'da yayılmasının en başta gelen faillerinden. Dahası, sahip oldukları "ot" kafasıyla türü dar kalıplara (Kulağa "Scum" gibi gelmeyen şey grindcore değildir zihniyeti...) sıkışmaktan kurtarıp bugünün deli-dahi gruplarına hep ön ayak olagelmiş tipler. Hal böyleyken, babaların dönüşünden çok şey beklememiz normal. Peki, beklediğimizi aldık mı? Fazlasıyla! Merdivenden düşme hissi yaratan blast beat'ler, dumanlı sludge geçişler, histerik bir metronom, kara mizah yüklü sözler... Budur yani. Vasat ötesi kapak tasarımını göz ardı edersek (Ki plak versiyonunun kapağı farklı ve çok daha iyi.) her manada Brutal Truth şanına yakışır bir ürünle karşı karşıyayız. İşitsel orgazm için lütfen play tuşuna basınız.

Utku Usta

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.