Chickenfoot CHICKENFOOT
Fontana Records
Bu sayıda dergide de geniş yer verdiğimiz Sammy Hagar, Joe Satriani, Michael Anthony ve Chad Smith'ten oluşan über grup Chickenfoot, kendi adını taşıyan ilk albümünü piyasaya çıkardı. Böylesine bir kadrodan herhangi bir kayıt beklenildiğinde gönüllerde fırtına gibi bir albüm olsa da, akılların bir köşesinde mutlaka ''ulan ya batırırlarsa'' korkusu olur.
Hele ki geçmişteki benzerlerine bakıldığında (Asia örneğini tekrarlamakta bir sakınca görmüyorum.) bu korkunun hiç yersiz olmadığı anlaşılacaktır. Lakin sağolsun Chickenfoot bize korkulanla gelmedi. Ümit edilen fırtınayı koparamayıp, Hagar'ın Led Zeppelin iddialarına çıkamamışlar elbette, ama elemanların eğlenceli mizaçlarının hoş bir yansıması olmuş denilebilir. İnsanı dans ettiren 'Soap On a Rope' ve 'Future Is the Past' albümün öne çıkan parçaları. Albümdeki en büyük eksik ise küçük bir çocuk edasıyla Satriani'den beklediğimiz beyin dağıtan soloların olmayışı. Ensesi kulağı yerinde diye tabir edilebilir, ancak "Abi daha iyi yapabilirdiniz be!" diye serzenişte bulunmadan da edemiyorum.

Can Çakır

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.