Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00954/
Chickenfoot
Fontana Records
Bu sayıda dergide de geniş yer verdiğimiz Sammy Hagar, Joe Satriani, Michael Anthony ve Chad Smith'ten oluşan über grup Chickenfoot, kendi adını taşıyan ilk albümünü piyasaya çıkardı. Böylesine bir kadrodan herhangi bir kayıt beklenildiğinde gönüllerde fırtına gibi bir albüm olsa da, akılların bir köşesinde mutlaka ''ulan ya batırırlarsa'' korkusu olur.
Hele ki geçmişteki benzerlerine bakıldığında (Asia örneğini tekrarlamakta bir sakınca görmüyorum.) bu korkunun hiç yersiz olmadığı anlaşılacaktır. Lakin sağolsun Chickenfoot bize korkulanla gelmedi. Ümit edilen fırtınayı koparamayıp, Hagar'ın Led Zeppelin iddialarına çıkamamışlar elbette, ama elemanların eğlenceli mizaçlarının hoş bir yansıması olmuş denilebilir. İnsanı dans ettiren 'Soap On a Rope' ve 'Future Is the Past' albümün öne çıkan parçaları. Albümdeki en büyük eksik ise küçük bir çocuk edasıyla Satriani'den beklediğimiz beyin dağıtan soloların olmayışı. Ensesi kulağı yerinde diye tabir edilebilir, ancak "Abi daha iyi yapabilirdiniz be!" diye serzenişte bulunmadan da edemiyorum.

Can Çakır

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.