Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00955/
Killswitch Engage
Roadrunner Records / EMI Türkiye
ABD'li grupların başı çektiği, son on yılın en güçlü ve popüler müzik türlerinden biri olan metalcore'un bayrak taşıyıcılarından biridir Killswitch Engage. Tarzın en büyük gruplarındandır. Bu da, on yıllık kariyerlerinin beşinci albümü. Üstelik ilk albümlerinin adı da grubun ismini taşıyordu, bu da öyle.
İlginç adamlar vesselam. Normal hayatlarında bir dakikalığına bile ciddi bir cümle kurarken yakalayamayacağınız bu kaçıklar, iş albüm yaratmaya gelince değişiyorlar. Yoksa 'Never Again', 'Starting Over', 'A Light in a Darkened World' ya da mesela 'Save Me'nin sözlerini hangi psikolojiye bağlayabilirdik? Gerçi albümdeki tüm şarkılar böyle. Karanlık, yer yer iç burkucu ve kırılgan hislerin tercümanı. Bu, grubun beni en çok şaşırtan özelliği. Bir de vokalistleri Howard Jones kafiye kullanımına özen gösterse, muhteşem riffler ve alıp götüren melodik partisyonlar üzerine inşa edilen vokaller de daha vurucu olur ve şarkıların etkisi kat ve kat artar. Sonuç olarak kaliteli ve dolu bir albüm. Metalcore sevenlerin kaçırmaması lazım.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.