Utopia AXXIS
AFM / Hammer Müzik
1989'da yayınladıkları ''Kingdom of the Night'' isimli hard'n heavy başyapıtları ile Almanya'da büyük başarı elde eden Axxis 2000'den beri daha sert, daha hızlı heavy metal tarzında yoluna devam ediyor. 2007'de yayınladıkları ''Doom of Destiny'' bu yeni yolun belki de en iyi ürünüydü.
O albümle ilgili tek şikayetim kadın vokallerin fazlaca yer almasıydı. Dumanı üstünde albüm "Utopia" da tıpkı bir önceki gibi sağlam bir metal albümü, bu defa tek şikayetim klavyelerin çok baskın olmasında. Grubun Bernhard Weiß ile birlikte en önemli elemanı olan Harry Oellers bu defa abartmış, keyboardlar yer yer demode bir tekno sound'uyla kulakları tırmalıyor. Yine de albüm iyi metal şarkılarından oluşuyor. 'Utopia', 'Fathers' Eyes', 'Eyes of a Child' ve 'Sarah Wanna Die' albümün lokomotif şarkıları. Almanca şarkı 'Fass Mich An' ise albümün zayıf halkaları arasında. Albümün digipack özel basımında Andi Deris (Helloween), Doro, Claus Lessmann (Bonfire) ve Schmier (Destruction) gibi Alman solistlerin yer aldığı özel bir 20.yıl şarkısı da yer alacak. Alman metal'ini sevenlere önerilir.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.