Njord LEAVES' EYES
Napalm Records
Metal'de kadın vokal deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan Liv Kristine, kocası Alex Krull'un da içinde bulunduğu Atrocity elemanları ile kotardığı grubu Leaves' Eyes ile üçüncü uzun albümünü çıkardı. Bu albümde ilk kulağa çarpan grubun Nordic folk ezgilerini ön plana çıkartması.
Gruba albümde eşlik eden The Lingua Mortis Orchestra da albümdeki soundda önemli rol oynuyor. Alex Krull, brutal tonlu vokalini minimum düzeyde tutmuş. Nordic mitolojisine şarkı sözlerine taşıyan grup, bu sayede konsept bir albüm yaratmış. Grubun bu albümle gerçek çizgisini bulduğunu söyleyebiliriz. Albümden çıkan ilk single 'My Destiny' güçlü bir şarkı. Açılış parçası 'Njord'un yanı sıra akustik ballad 'Irish Rain' ve İngiliz halk şarkısı, daha önce Simon & Garfunkel tarafından da başarıyla yorumlanmış 'Scarborough Fair' ve 'Northbound' albümün öne çıkan şarkıları. Senfonik gotik ve folk ezgilerini sevenler kaçırmasın.

Çağlan Tekil

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.