Darkest Day OBITUARY
Candlelight Records
Öfkenin, nefretin ve isyanın müziği death metal'in babaları, sekizinci stüdyo albümleri ile geçtiğimiz yaz sıcaklarında ortamı kutup soğuklarına çevirmek için geri dönmüştü. Kariyerleri boyunca en iyi yaptıkları şeyler olan; karanlık, ürkütücü ve rahatsızlık verici kavramlardan beslenip öfke kusmaya ve iliklerinize kadar hissedeceğiniz gerilimde bir müzik yapmaya devam ediyorlar.
Death metal'in en büyük vokalistlerinden John Tardy'nin başka kimseye benzemeyen sesi, albüm boyunca oluşan yıkım atmosferindeki en büyük role sahip yine her zamanki gibi. Sorun, 2003'teki geri dönüşlerinden beri yaşadıklarıyla aynı: Gitar sound'u. Bu türün tartışmasız en iyi gitaristlerinden biri olan Ralph Santolla'ya ben son albümlerdeki gitar sound'unu yakıştıramıyorum pek. Prodüksiyon kurbanıymış gibi geliyor kulağıma gitarların sesi. Bir de, yaratıcı riff konusunda pek özverili davranmıyor sanki Ralp baba. Death metal'in en büyük gruplarından birinin, daha yaratıcı olması lazım. "Slowly We Rot", "Cause of Death" ya da en azından "World Demise"taki tonlar ve vurucu bestelere özlem sürüyor.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.