Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00958/
Darkest Day
Candlelight Records
Öfkenin, nefretin ve isyanın müziği death metal'in babaları, sekizinci stüdyo albümleri ile geçtiğimiz yaz sıcaklarında ortamı kutup soğuklarına çevirmek için geri dönmüştü. Kariyerleri boyunca en iyi yaptıkları şeyler olan; karanlık, ürkütücü ve rahatsızlık verici kavramlardan beslenip öfke kusmaya ve iliklerinize kadar hissedeceğiniz gerilimde bir müzik yapmaya devam ediyorlar.
Death metal'in en büyük vokalistlerinden John Tardy'nin başka kimseye benzemeyen sesi, albüm boyunca oluşan yıkım atmosferindeki en büyük role sahip yine her zamanki gibi. Sorun, 2003'teki geri dönüşlerinden beri yaşadıklarıyla aynı: Gitar sound'u. Bu türün tartışmasız en iyi gitaristlerinden biri olan Ralph Santolla'ya ben son albümlerdeki gitar sound'unu yakıştıramıyorum pek. Prodüksiyon kurbanıymış gibi geliyor kulağıma gitarların sesi. Bir de, yaratıcı riff konusunda pek özverili davranmıyor sanki Ralp baba. Death metal'in en büyük gruplarından birinin, daha yaratıcı olması lazım. "Slowly We Rot", "Cause of Death" ya da en azından "World Demise"taki tonlar ve vurucu bestelere özlem sürüyor.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.