The Eternal Return DARKEST HOUR
Victory Records
Yeraltı Amerikan gruplarının çift gitarlı, virtüöz olimpiyatları misali kulağa gitarlarıyla kazınan son dönem işlerine aşinayız, Darkest Hour da zaten bu furyanın bağrından doğmuş bir gruptu ancak bu albümleri bambaşka bir hikâye.
Grup sanki vokalistlerini yeniden keşfetmişcesine çılgın bir albüm hazırlamış. Bu albüm resmen bir vokal maratonu, Darkest Hour bu albümün temposunu nasıl olacak da canlı performanslarına taşıyacak en merak ettiğim konu bu. Grup gitarlarda melodiyi melankolik bir harmanla dinleyenlerine sunarken asıl patlamayı vokalin dört nala koşturduğu şarkılarda yapmış. Darkest Hour bu albüme kadar kaosu keyifli bir müzikal disiplin gibi kullanmış, dikkatimi enstrümanistlikleriyle çekmişlerdi ancak bu albümle beraber karanlığı şişeyle değil bidonla döküyorlar dinleyicilerinin kulak zarına. Bu yılın hiç şüphesiz ki en sert ve en karanlık albümlerinden olan "The Eternal Return", Darkest Hour kariyer planlamasında bir mola mı yoksa sıradaki adım mı, bunu zaman gösterecek.

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.