Back in Blood THE 69 EYES
EMI
Vampir 69'lar adeta kana susamış bir şekilde ''Uyandık ve rock'n'roll'a hazırız biz!'' diyor. Albüme ismini veren açılış parçası 'Back in Blood'ı gerek sound, gerek beste, gerekse vokal olarak birine çok benzettim, uzun süre de ''Hangi grup acaba?'' diye düşündüm.
Ve buldum! Brides of Destruction'a benziyordu. Sanki biraz sonra vokalist London LeGrand "Shut the Fuck Up" diye bağıracakmış gibi geldi. Küçük çaplı bir araştırmadan sonra şarkıya London LeGrand'ın eşlik ettiğini öğrendim. Jyrki şarkı için: "More Mötley than Mercy but with a Crüe made of Sisters." demiş ve ben de "Fazla söze ne hacet?" diyorum kendi yorumu varken. 'We Own the Night', hit olma kapasitesine sahip bir şarkı. Nakaratı ister istemez hafızalara yerleşiyor. Uzun ve tekrar eden korolar bir sonraki şarkı 'Dead'N Gone'da ve ismiyle alkışlarımı alan 'The Good, The Bad & The Undead'de de mevcut. 'Dead Girls Are Easy' albümün ilk single'ı. Şarkının klibinin yönetmenliğini yakın arkadaşları Jackass'dan Bam Margera üstlenmiş. "Grup bu albümle 'Blessed Be'nin üzerine çıkabildi mi?" diye sorarsanız, cevabım hayır olur.

Özge Gürçay

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.