Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00962/
Coexistence Key
www.insistencemetal.com
İstanbullu melodik death metal / metalcore grubu Insistence yeni bir ekip. Henüz daha birkaç yıllık mazileri var. Bu albümü aslında geçtiğimiz yılın sonlarında yayınlayacaklardı. Albüm hazırdı. Fakat ''anlaşmalı'' oldukları Atlantis Müzik ile olan ''anlaşmazlıkları'' sebebiyle albüm bir türlü basılmadı.
Ardından da vokalist Mert gruptan ayrıldı. Ve hatta sonra, tüm grup dağıldı. Birkaç ay önce ise, grup yeni bir vokalistle, Çağatay Özkan ile yola yeniden devam etme kararı aldı. O kararın ardından da kayıtlı halde sakladıkları bu ilk albümlerini kendi sitelerinden ve Myspace sayfalarından ücretsiz olarak yayınladılar. Bu sayede, CD satışıyla ulaşacakları kitleden çok daha fazlasına ulaşacakları kesin. Albüme gelirsek… Muhteşem bir gitar işçiliği selamlıyor bizi. Grubun kurucusu Aytuğ'un olayıdır hep bunlar. Oldukça modern bir metal ürünü "Coexistence Key". Tabii bu modernlik Türkiye için geçerli. Geriden takip ediyoruz ya hala bazı şeyleri… Vokaller de vurucu ve Türkiye'deki sert müzik standartlarına göre "farklı". Metalcore sevenler, metalcore'da melodik death metal lezzeti arayanlar kaçırmasın bu albümü.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.