Sick DUFF MCKAGAN'S LOADED
Century Media / EMI Türkiye
Guns N' Roses gibi bir efsanenin parçası, solo albümleri ve yer aldığı diğer projelerle adından söz ettirmiş, Velvet Revolver ile kalplerde taht kurmuş bir rock yıldızı olan Duff McKagan'ın 1999'da kurduğu grubu bu. Duff burada bas gitar değil ritim gitar çalıyor ve vokalleri yapıyor.
"Sick" ise; 1999'daki "Episode 1999: Live" ve 2001'deki "Dark Days"in ardından (Geçen yıl "Wasted Heart" adında bir de EP yayınladılar.) sonrasındaki üçüncü albümleri. Velvet Revolver'ın sessizleştiği günleri fırsat bilip yeniden dirilttiği bu proje ile Duff baba bayağı eğleniyor gibi gözüküyor. Punk ve klasik rock arasındaki gevşek notalarda, rahat rahat takılıyorlar. Duvarları çatırdatan orkestraları kıskandıracak bir klasik rock gösterişi ya da ortalığı yakıp yıkacak asilikteki bir punk serseriliğinden bahsetmiyoruz burada. Düşük tempo, kişisel ve derine inmeyen gündelik sözler, klişelerden nasibini almış bolca gitar riff'i, melodiyi çorbada tuz olarak kullanan bir bestecilik anlayışı hakim mevzuya. Duff babanın yeniden turlayıp, parti kafasında takılmak için bu albümü yaptığı belli. 'Sick', 'Flatline', 'IOU', 'The Slide' ve 'No More' öne çıkan parçalar.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.