Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00963/
Sick
Century Media / EMI Türkiye
Guns N' Roses gibi bir efsanenin parçası, solo albümleri ve yer aldığı diğer projelerle adından söz ettirmiş, Velvet Revolver ile kalplerde taht kurmuş bir rock yıldızı olan Duff McKagan'ın 1999'da kurduğu grubu bu. Duff burada bas gitar değil ritim gitar çalıyor ve vokalleri yapıyor.
"Sick" ise; 1999'daki "Episode 1999: Live" ve 2001'deki "Dark Days"in ardından (Geçen yıl "Wasted Heart" adında bir de EP yayınladılar.) sonrasındaki üçüncü albümleri. Velvet Revolver'ın sessizleştiği günleri fırsat bilip yeniden dirilttiği bu proje ile Duff baba bayağı eğleniyor gibi gözüküyor. Punk ve klasik rock arasındaki gevşek notalarda, rahat rahat takılıyorlar. Duvarları çatırdatan orkestraları kıskandıracak bir klasik rock gösterişi ya da ortalığı yakıp yıkacak asilikteki bir punk serseriliğinden bahsetmiyoruz burada. Düşük tempo, kişisel ve derine inmeyen gündelik sözler, klişelerden nasibini almış bolca gitar riff'i, melodiyi çorbada tuz olarak kullanan bir bestecilik anlayışı hakim mevzuya. Duff babanın yeniden turlayıp, parti kafasında takılmak için bu albümü yaptığı belli. 'Sick', 'Flatline', 'IOU', 'The Slide' ve 'No More' öne çıkan parçalar.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.