A Touch of Evil: Live JUDAS PRIEST
Sony Music
''A Touch of Evil: Live'' ilginçtir ilk olarak 1979'daki ''Unleashed in the East'' konser albümüyle beraber çalışmaya başladıkları ve 1988'e kadar işbirliklerini sürdürdükleri prodüktör Tom Allom ile yeniden çalıştıkları bir canlı kayıt. Bunun karşılığını da almışlar, sound güçlü ve tıpkı o eski konser albümlerinde olduğu gibi seyirci sesini bol bol duyabiliyorsunuz.
Grubun enstrümantal orkestrası tam formunda, Tipton ve Downing paslaşmaları konserlerde daha da güzel oluyor. Halford için aynı şeyi söyleyemeyiz, özellikle 'Painkiller'da geçmişi aratıyor ama yine de bu yaşta bu kadar yüksek oktavlı şarkıları söylemesi bile alkışı hak ediyor. Ayrıca bu şarkıları metal tanrısından başkası söylese aynı etkiyi yaratamıyor, aynı duyguyu veremiyor, bunu teknik olarak Halford'u geçen Tim Owens örneğinden çok iyi biliyoruz. Albümün eksilerinden bir tanesi bir konsepte sahip olmaması. Bir konsere ya da bir turneye ait kayıtlardan oluşmuyor bu albüm, 2005-2008 arasındaki rasgele kayıtlardan kolaj söz konusu. Şarkı seçiminde güdülen tavrın Priest'in herhangi bir dönemini belgeleme gibi bir derdi de yok. İlginçtir, yakın dönem röportajlarında bile böyle bir albümden bahsetmiyorlardı, sanki aniden karar verip birdenbire yayınlayıverdiler. Oysa biraz daha bekleseler, şu anki "British Steel" turnesini, ya da "Nostradamus"u komple çaldıkları turneyi çıkarsalardı, daha iyi olmaz mıydı? Ya da madem birçok turneyi kapsıyor, daha fazla şarkı (hatta ekstra bir disk) olamaz mıydı? Buna benzer sorularımız var da; 'Judas Rising', 'Hellrider', 'A Touch of Evil', 'Prophecy', 'Death' ve 'Between the Hammer and the Anvil' gibi şarkıları ilk defa resmi bir konser albümünde Halford'dan dinliyoruz ve susmaktan başka çaremiz kalmıyor. (Bir de belki biraz puan kırarız.)

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.