Dethalbum II DETHKLOK
Williams Street
Dethklok, Amerika'da yayınlanan James Hetfield, King Diamond gibi isimlerin zaman zaman dublaj yaptığı ''Metapocalypse'' çizgi dizisinde maceralarına yer verilen metal grubunun adı. Lakin çizgi dizinin yaratıcısı Brendon Small, Berklee Müzik Okulu'ndan mezun müthiş bir gitarist ve yaptığı müzikler hiç yabana atılır cinsten değil.
Grubun ilk albümü "Dethalbum" 2007 sonunda çıktı, inanılmaz bir başarı elde ederek Billboard listelerine 21 numaradan giriş yaptı. Bu death metal albümleri arasındaki en büyük Billboard başarısı. Bence tam anlamıyla çağdaş bir metal başyapıtıydı ilk albüm. Enstrümantal olarak Death, Atheist, Cynic-vari bir durum var Dethklok'ta. Ama bir yandan da çizgi filmden dolayı çocuksuluk, et kafa metalcilik de es geçilmemiş. Lakin ikinci albümde grup dümeni tamamen death metal rotasına çevirmiş. İlk albümdeki 'Murmaider'ın devamı ve single 'Bloodlines' dışında o melodik cümbüş atlanmış. Amon Amarth, Children of Bodom melodik atraksiyonları yok. İlk albümdeki özgünlük, yaratıcılık ve zeka da... Benim için hayalkırıklığı oldu ama sizin için ilk albümü keşfetme fırsatı doğurabilir.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.