Here Waits Thy Doom 3 INCHES OF BLOOD
Century Media / EMI
3 Inches of Blood ilk albümü ''Battlecry Under a Winter Sun'' albümü ile ilk ortaya çıktığında eski okul metal'i death metal ve yeni trend'lere açık bünyelere güncelleyerek dikkat çekmişti. Grupta iki vokal vardı, biri Cam Pipes'ın üstlendiği Halford-vari yüksek oktavlı, her mısrasının sonuna çığlık eklenen tarzdan klasik metal vokali.
Diğer ise Jamie Hooper'ın scream soslu brutal vokali. Bu düet hali açıkçası bana biraz "gay" gelmişti. Sözlerinde savaş muhabbeti yapan iki tip; Brokeback Soldiers! Priest'in "Painkiller" dönemini anımsatan, çift gitar partisyonlarının havada uçuştuğu bir klasik metal anlayışının üzerinde brutal vokalin işi yoktu, o vokalist giderse ben bu grubu sevebilirdim. Beddualarım yerini bulmuş olacak ki, Jamie Hooper geçtiğimiz yıllarda ses tellerinden rahatsızlandı ve gruptan ayrıldı. Yeni albümde arada bir gitaristin yaptığı brutaller var ama çok az. Cam Pipes mikrofonu tek başına sahiplenince coşmuş, vokal melodileri, nakaratlar tam istediğim lezzette. Eski 3 Inches of Blood hayranları ne der bilemem ama bence en iyi albümleri bu.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.