Infini VOIVOD
Relapse / Hammer Müzik
Bu albüm çıkalı aslında birkaç ay oldu ama kritik sayfalarımızdaki yoğunluktan dolayı kendine yeni yer bulabildi. Voivod gibi tarih boyunca genelde kıymeti pek bilinmemiş olmasına rağmen, müzikal açıdan oldukça önemli işler yapmış bir grubun yeni albümünü ne olursa olsun atlamak istemedik.
Bu albüm, grubun 2005 yılında vefat eden gitaristi Denis "Piggy" D'Amour'un bilgisayarında kalan son gitar kayıtlarının besteleştirilmesi ile yapıldı. Bir önceki albümde de ("Katorz" - 2006) Piggy'nin kayıtları vardı ama "Infini"de kullanılan gitar kayıtlarının, merhumun son işleri olduğu söyleniyor. Albümdeki tüm basgitarlar yine Jason Newsted (Ex-Metallica) tarafından çalınmış, son üç Voivod albümünde olduğu gibi. Kariyerine speed / thrash metal yaparak başlayan, ardından müziğinde progresif öğeleri giderek çoğaltarak sonunda iyiden iyiye deneysel / progresif metal sınırlarında kendini bulan Voivod, bu albümde rock'n'roll dozajını yükseltse de (yer yer Motörheadvari hareketlerle), beste yapısındaki durağanlık ve tekdüzelik sebebiyle, dinleyiciyi kendine çekemiyor. Sonuç itibariyle, sıkıcı bir albüm.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.