Anno Domini High Definition RIVERSIDE
Inside Out / Atlantis Müzik
Riverside'ın bir önceki albümüne epey geçirmiştim, tesadüf bu ya, adamlar Türkiye'ye geldiklerinde kritiği görmüşler. Sadi'ye ''Ne demiş, ne demiş?'' diye sormuşlar, Sadi de biraz yumuşatarak çevirmişti. Kötüleyen kritiğim onları gaza getirmiş olacak ki şimdi iyi bir albümle karşımızdalar. (Ciddi değilim ya ehehe.)
Kendilerini baştan keşfetmişler diyemem ama bir önceki albümdeki tekrarlara düşmediklerini söyleyebilirim. Polonyalı grup, Porcupine Tree klonu olmaktan da kurtulmuş bu albümde. Vokalist, bas gitarist Mariusz Duda vokallerinde alternatif metal numaralarına başvurmuş, çığlıklar atmış, fırlamalıklar yapmış, çok leziz olmuş. Bununla da kalmamış, hık demiş Steven Wilson'ın burnundan düşmüş olan Mariusz top sakal olayına girip saçları uzatmış ve bu acayip benzerlikten de uzaklaşmış, aferin ona. (Sadi burayı çevirme :p) Albümde beş şarkı var, bunların dördü çok uzun. Dört kelimelik albümün süresi 44 dakika, 44 saniye. Kesin entel bir anlamı vardır, bilemedim. Porcupine Tree, Tool, OSI, Dream Theater dinleyenlerin mest olacağı bölümlerle dolu albüm tam bir prog ziyafeti. (Sadi burayı çevirebilirsin :) )

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.