It's Nothing Personal BURY YOUR DEAD
Victory Records
2001'den beri aktif olan ABD'li eski hardcore yeni metalcore grubu Bury Your Dead, kariyerinin beşinci albümü ''It's Nothing Personal''ı geçtiğimiz aylarda yayınladı. Bu grubun müzikal anlamda en sevdiğim özelliği, hiçbir zaman yorucu beste yapmıyor olmalarıdır sanırım.
İmza attıkları her şarkı bir şekilde akıp yolunu buluyor. Zaman zaman sıkıcı da olsa, durağanmış gibi gelse de beste bir şekilde akıyor kulaklardan, zorlamıyor, kasmıyor, bunaltmıyor. Söz konusu yeni albümlerinde de bu özellik aynen devam ediyor. Albümde zaman zaman Five Finger Death Punch'ın 2007'de yayınladığı ilk albümü "The Way of the Fist"teki vokal tadını yakaladım ama aslında albümün bütününe yayılan sound ve müzikal tarzı, "Machine Head ve Deftones arasındaki köprü" tasviri ile açıklığa kavuşturabileceğime inanıyorum. Tabii bu durumda özgünlükten yoksun bir çalışma ile karşı karşıya olduğumuz sonucu da gün gibi ortada aslında. Fakat Bury Your Dead, dahil olduğu tür dahilinde özgün ve eşsiz bir eser yayınlayabilecek potansiyelde bir grup olmadı zaten hiçbir zaman.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.