Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00972/
It's Nothing Personal
Victory Records
2001'den beri aktif olan ABD'li eski hardcore yeni metalcore grubu Bury Your Dead, kariyerinin beşinci albümü ''It's Nothing Personal''ı geçtiğimiz aylarda yayınladı. Bu grubun müzikal anlamda en sevdiğim özelliği, hiçbir zaman yorucu beste yapmıyor olmalarıdır sanırım.
İmza attıkları her şarkı bir şekilde akıp yolunu buluyor. Zaman zaman sıkıcı da olsa, durağanmış gibi gelse de beste bir şekilde akıyor kulaklardan, zorlamıyor, kasmıyor, bunaltmıyor. Söz konusu yeni albümlerinde de bu özellik aynen devam ediyor. Albümde zaman zaman Five Finger Death Punch'ın 2007'de yayınladığı ilk albümü "The Way of the Fist"teki vokal tadını yakaladım ama aslında albümün bütününe yayılan sound ve müzikal tarzı, "Machine Head ve Deftones arasındaki köprü" tasviri ile açıklığa kavuşturabileceğime inanıyorum. Tabii bu durumda özgünlükten yoksun bir çalışma ile karşı karşıya olduğumuz sonucu da gün gibi ortada aslında. Fakat Bury Your Dead, dahil olduğu tür dahilinde özgün ve eşsiz bir eser yayınlayabilecek potansiyelde bir grup olmadı zaten hiçbir zaman.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.