Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00974/
Ruination
Metal Blade / Hammer Müzik
Kariyerinin henüz ikinci albümünde Job for a Cowboy, death metal'in nefes alıp verdiği tüm topraklara yeni bir soluk getirmenin peşinde. Müziklerini karmaşık bulanlara inat; kendi bildikleri yoldan, taviz vermeden devam ediyorlar.
İki sene önce yayınladıkları ilk albümlerine göre, gitar çalış stillerini daha teknik bir düzene sokan grup, ikinci vokaller (daha az brutal tonlarda) konusunda da kendini aşmış. Yine ilk albümlerine göre şarkı sözlerinde daha politik sulara yelken açan Arizonalı grup; modern dünyanın ikilemlerinden, insan hakları ihlallerinden, ana akım medyadaki tartışmaya yol açan propagandalardan, Amerikan devleti tarafından dayatılan Amerikan ordusunun ve polisinin vahşet içeren politikalarından bahsediyor genel olarak. Bir konsept albüm değil ama öfkelerini bu denli hayati meselelerle beslemeleri takdire şayan. Kapaktaki, dikkatli bakıldığında görülen Türkiye bayrağına anlam veremediysem de... Eşlik edilesi ritimler, melodik nakaratlar, kolayca yakalayan beste düzenlemeleri olmadan, ekstrem metal sınırları içerisinde kuvvetli bir varlık gösteriyor bu albüm.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.