Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00975/
Dominator
AFM / Hammer Müzik
Accept'in Udo'suz devam edişine sadece bir açıdan sevindim, Udo biraz kamçılanır ve standartlarını zorlamadığı albümleri peşi sıra çıkarmaktansa ''Holy'' gibi Accept kalitesinde bir albüm kotarabilir diye düşünmüştüm. Yanılmışım. ''Dominator'' Alman solistin son 10 yılda çıkardığı en heyecansız, en sıradan albümü.
Ne "Mastercutor"daki enerji var, ne de "Mission No. X"deki nefis hit'ler. Birçok şarkının vokal gidişatını ve nakarat melodisini daha ilk mısralardan hatta şarkı daha başlamadan albüm kapağındaki isimlerine bakınca bile tahmin edebiliyorsunuz. (Bkz: Son 3 albümdeki Running Wild) Formül icabı bir otantik şarkı 'Devil's Rendezvous' (Ki bu tarz şarkıların en renksizi...) ve bir ballad 'Whispers in the Dark' da (Bu tarz Udo şarkılarının en duygusuzu...) sokuşturulmuş. Tamam 'Bogeyman' gaz, 'Speed Demon' da güzel nakaratlı şarkılar, Udo'nun sesi en vasat şarkıda bile tüyleri ürpertir, Stefan Kaufmann'ın riff'leri de kafaları sallandırır ama esas sorun sanırım bu albümde melodinin unutulmuş olması. Yine de Allah'la kul arasına, Udo'yla fan'ı arasına girilmez, susuyorum.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.