Hubris I & II ANDREAS KISSER
Mascot Records
Yunan mitolojisinden kalma bir terim olarak Hubris; ''aşırı gurur'' anlamı taşıyor. Modern zamanlarda ise kendine güvenmeyi işaret eden bir anlama sahip. Sepultura'nın gitaristi ve Cavalera kardeşlerin ayrılmalarından sonraki yeni lideri Andreas Kisser, ilk solo albümü ile karşımızda.
Andreas Kisser'i, yani Sepultura'yı dinlediğim ilk günden beri, bu adamın çok yetenekli bir gitarist olduğunu ve müziğini asla sadece metal ile sınırlandırmaması gerektiğini düşünüyordum zaten. Sonunda farklı sulara yelken açabilecek zamanı yaratmış nihayet. Albüm için seçtiği isim manidar. Müzikal yapısı genelde akustik gitarların himayesi altında yükselen sakin, dingin ve derin bir atmosfere sahip bu albümün. Zaman zaman distortion körükleyen gitarlar ve tempolu perküsyon ritimleri ile renklendirdiği bu yapıya asla metal sertliği katmıyor. Latin ezgilerinden yararlanıyor, otantik tınılara göz kırpıyor ve özellikle ikinci CD'de klasik müzik çağrışımlarına sebep oluyor Andreas baba. Kendi vokal denemelerinin yanı sıra, farklı vokallerden de destek alıyor her iki CD'de de. Farklı bir lezzet.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.