Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00977/
Hubris I & II
Mascot Records
Yunan mitolojisinden kalma bir terim olarak Hubris; ''aşırı gurur'' anlamı taşıyor. Modern zamanlarda ise kendine güvenmeyi işaret eden bir anlama sahip. Sepultura'nın gitaristi ve Cavalera kardeşlerin ayrılmalarından sonraki yeni lideri Andreas Kisser, ilk solo albümü ile karşımızda.
Andreas Kisser'i, yani Sepultura'yı dinlediğim ilk günden beri, bu adamın çok yetenekli bir gitarist olduğunu ve müziğini asla sadece metal ile sınırlandırmaması gerektiğini düşünüyordum zaten. Sonunda farklı sulara yelken açabilecek zamanı yaratmış nihayet. Albüm için seçtiği isim manidar. Müzikal yapısı genelde akustik gitarların himayesi altında yükselen sakin, dingin ve derin bir atmosfere sahip bu albümün. Zaman zaman distortion körükleyen gitarlar ve tempolu perküsyon ritimleri ile renklendirdiği bu yapıya asla metal sertliği katmıyor. Latin ezgilerinden yararlanıyor, otantik tınılara göz kırpıyor ve özellikle ikinci CD'de klasik müzik çağrışımlarına sebep oluyor Andreas baba. Kendi vokal denemelerinin yanı sıra, farklı vokallerden de destek alıyor her iki CD'de de. Farklı bir lezzet.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.