Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00978/
Massive Aggressive
Earache / Hammer Müzik
ABD'den son yıllarda çıkan en iyi thrash metal grubu Municipal Waste, bir önceki albümleri ''The Art Of Partying'' (2007) sonrası yarattıkları dünya çapında infial ile dikkatimi çekmişti. O albüm, kariyerlerinin üçüncü albümüydü. Sırada dördüncüsü var.
Grup klasik crossover / thrash üslubundan vazgeçmeden kırıp dökerek, parçalayarak, dağıtarak yola devam ediyor. Onlar hakkında Headbang'de daha önce "Bolca Misfits üzeri Suicidal Tendencies... Anthrax soslu The Exploited... D.R.I. kadehinde Slayer kokteyli..." yazmıştım. Grubu yeni keşfedenler için bu tanımlamaların faydalı olacağını düşünüyorum. Bu albümde dikkatimi en çok çeken şey; sadece bir şarkının uzunluğunun 3.01 dakika olması. Geri kalan şarkılar 3 dakikaya varmıyor bile. Çoğu bir buçuk dakika falan. Sert çalıyorlar, hızlı çalıyorlar, bağırıp çağırıyorlar ve yok oluyorlar. Punk kökenlerine de bu denli bağlılar yani. Ama ben "The Art of Partying" sonrası daha vurucu bestelere imza atmalarını bekliyordum. Onlar ise köklere dönüş yapmışlar. Kötü değil, lakin daha iyisi olabilirdi.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.