Endgame MEGADETH
Roadrunner / EMI
Ben ''köklere dönüş'' masallarını sevmem. Köklere döne dolaşa ne yeni kuşağa, ne de eski hayranlara yaranabilen, o köklerin çıktığı yere gömülen çok sayıda isim de biliyoruz. O bakımdan 2000'lerin başından beri ''Köklere döndük, dönüyoruz, aha bakın solucan çıkardık dipten.'' şeklinde demeçleri olan Megadeth'in en nihayetinde geçmişinin doğru parçalarını kullanarak oluşturduğu yakışıklı bir kolâja rastlamak sevindirici.
Önceki albüm "United Abominations" sound ve teknik bakımından Mustaine'in çaldığı grubun adının Saxon değil de Megadeth olduğunu hatırlaması sayesinde olumlu bir adım olarak değerlendirilmişti ama hit fakiri bir çalışmaydı. "Endgame"i farklı kılan en önemli iki etkenden ilki şüphesiz Megadeth'in kendine has thrash anlayışında seksenler ve doksanları "Cryptic Writings" hatta "Youthanasia"dan beri ilk defa bu kadar iyi dengelemesi ve diğeri de Marty Friedman'dan beri grupta varlığını hissettiren ilk solo gitarist Chris Broderick (Jag Panzer, Nevermore). En büyük eksikliği de tıpkı "So Far... So Good... So What!" albümü gibi kalibresinden çok alt seviyede bir bateristle kaydedilmiş olması. Bu albüm 'Head Crusher', 'This Day We Fight!', '1,320' gibi şarkılarla Megadeth'in "United..." ile döndüğü thrash ligindeki pozisyonunu altın değerinde puanlarla pekiştirirken, "Coundown to Extinction" ile dahil oldukları vites küçültmüş thrash anlayışına da '44 Minutes', 'Bodies', 'Endgame' ve 'Bite the Hand' ile göz kırpıyor. 'The Hardest Part of Letting Go... Sealed With a Kiss' Megadeth'in çöküş dönemi olarak tanımlanabilecek 2000-2007 arası sürece en yakın duran şarkı olmasına rağmen, o dahi 11'de 1 tane olarak numunelik yerini hak ediyor. Mustaine kumpanyası uzun bir aradan sonra elinizi cebinize atmanıza değecek bir albümle karşınızda. Atın.

Özgür Öğret

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.