Yeni Başlık Aç   |  En Başa Git  |  Başlığa Git  |  Arama Daha Yeni Başlıklar  |  Daha Eski Başlıklar
HATEBREED @ KOBETASONIK FESTİVAL
Tayfun Altınbaş (06-22-09 23:16)

19-20 Haziran tarihlerinde İspanya'nın Bilbao şehrinde düzenlenen Kobetasonik Festivalinde (www.kobetasonik.com), Hatebreed festivalin kapanış grubu olarak 18.000 kişi karşısında sahne aldı.

[IMG]@!#$://i105.photobucket.com/albums/m227/RumbleMilitia/CIMG1516.jpg[/IMG]


Festivalin diğer sahnesinin kapanış grubu olarak Hatebreed'den önce sahne alan Mötley Crüe ile gevşemiş bünyelere yeniden savaşçı ruhu kazandıran Hatebreed, iki saat boyunca sahnede ayak basmadık köşe, üzerinde zıplanmamış alan bırakmadı.

İki gündür festival yorgunu olan bünyelerimize saatler gece ikiyi gösterip Hatebreed sahne aldığında adeta hepimize reset atıldı ve ilk şarkıdan itibaren iki saat boyunca keçi gibi zıpladık.

Hatebreed birazda kapanış grubu olması sebebiyle 24 şarkı ile (benim bildiğim kadarıyla) turun en uzun setlisti ile sahne aldı.

[IMG]@!#$://i105.photobucket.com/albums/m227/RumbleMilitia/CIMG1513.jpg[/IMG]

...ama yine de bu setlist, İstanbul konserinin setlisti kadar uzun olmadı.

Hatebreed'in çaldığı gün Hatebreed ve grubun tur menajeri Marcus'un dizinin dibinden ayrılmayıp elemanları her türlü kafakola almam neticesinde şöyle güzellikler oluştu:


- Hatebreed konserinde alt grubu olmayacağını öğrenince sebebini sordular:

İstanbul, Hatebreed'i sahnede 'sek' olarak başka bişeyle karıştırmadan almak istiyor, çünkü daha önce hiç gelmediniz. O yüzden setlistin normale göre daha uzun olması konusunda hepsine tek tek ekşidim.

Kabul edildi: İstanbul konserinin upuzun bir setlistli olacak.

[IMG]@!#$://i105.photobucket.com/albums/m227/RumbleMilitia/CIMG1508.jpg[/IMG]

Çalınacak ekstra parçaların mümkünse Perseverance'tan olmasını rica ettim. Cevap olarak 'Bakarız!' denildi.

[IMG]@!#$://i105.photobucket.com/albums/m227/RumbleMilitia/CIMG1518.jpg[/IMG]

Bilbao'dan sonraki konser olan Danimarka Odense konserine ve akabindeki İstanbul konserine Merchandising götürmeyip, kalan Merchandisingleri tur otobüsüyle geri göndereceklerdi.

İtiraz edildi. Sonuç: İtiraz kabul edildi. Merchandisingler daha sonra İstanbula getirilmek üzere Kopenhag uçağına yüklendi.
(Satılıcak, biticek o merchandisinglerin hepsi İstanbulda, almayana çıkışta dayak var).

Hatebreed'i seviyor olabilirsiniz, hastası olabilirsiniz veya tarzı sevdiğiniz türe uzak kaldığı için gruba karşı nötr duruyo olabilirsiniz, ama size tavsiyem sahneye çıkmadan önce 'Hatebreed!!!' tezahüratlarıyla coşup sahne arkasında şınav çekmeye başlayacak kadar gaz, sahnede Destroy Everything diye bağırırken tavırlarıyla ettikleri sözün hakkını verecek kadar deli, içindeki nefreti müzik olarak dışarı çıkartmakta bu kadar usta olan bu Connecticut'lı manyakları hangi gözle seyrederseniz seyredin, o konserden kalbinizde bir doluluk ve büyük bir saygıyla evinize döneceğinize şüphem yok.

İki saatlik Kobetasonik Festival performasına ben şahsen doyamadım. Kısmetse perşembe günü yine Hatebreed'in yanında ve özlediklerimin arasında olmak üzere, kendilerine sizin adınıza söylediğim gibi "Hatebreed'i yudum yudum içmek için" İstanbula geliyorum.

Hasta la vista ulan!

[IMG]@!#$://i105.photobucket.com/albums/m227/RumbleMilitia/CIMG1408.jpg[/IMG]

Bu Mesajı Cevapla

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.