Yeni Başlık Aç   |  En Başa Git  |  Başlığa Git  |  Arama Daha Yeni Başlıklar  |  Daha Eski Başlıklar
METALIUM 13 Ocak Çarşamba @ STUDIO LIVE
Erdem Özovalı (01-04-10 02:12)

Metalium 13 Ocak Çarşamba @ Studio Live
[URL=@!#$://img697.imageshack.us/i/metaliumafisno1a5.jpg/][IMG]@!#$://img697.imageshack.us/img697/7807/metaliumafisno1a5.jpg[/IMG][@!#$]

Türkiye'nin en eski Thrash metal gruplarından olan Metalium, 1987'de Mazhar Şiringöz tarafından kuruldu. 1989 yılında çıkardıkları Türkiye'nin ilk heavy metal demolarından birisi olan "Servants Of Death" ile Türkiye çapında tanındılar. Demo sonrası Mazhar Şiringöz hariç tüm elemanlar gruptan koptu. Metalium, yeni bir oluşum içine girdi. Fiasco davulcusu Melih Rona, Reaktör gitaristi Kaan Süersan ve Kronik basçısı Özgünay Ünal gruba dahil oldular. Grup bu kadrosuyla "Behind The Power" (1990) adlı ilk albümünü kaydetti. Bu albümde thrash metalin köklerine inen grup, çevreye duyarlı lirikleriyle de dikkat çekti. 

Albüm sonrası Özgünay Ünal gruptan ayrıldı ve yerine Pegasus basçısı Hakan Savaşer geçti. 1990-91 seneleri konserler geçti. Grubun uzun süreli davulcusu Melih Rona gruptan ayrılıp yerine Lord/Critical Mass davulcusu Ayhan Ergönül'ün gelmesiyle ideal kadro oluştu. "Bööaahh" adlı 3 parçalık demo, grubun soundunun thrash metalden death metale kaydığı ilk kayıt oldu. 

Grup, sayısı binlerle ifade edilen kitlelere büyük konserler verdikten sonra Türk Heavy Metal tarihinde klasik olarak kabul edilen müthiş albüm "Suffer"'ı (1995) Balet Plak etiketiyle çıkarttı. Thrash metalin death metalle mükemmel kaynaşmasının yanı sıra, groove elementleri de soundun bütününde göze çarpıyordu. Basçı Hakan Savaşer tarafından seslendirilen grubun ilk ve tek Türkçe parçası olan "Ver Lan" ise denetime takılarak albüme giremedi ama konserlerde büyük ilgi görecek grubun en sevilen parçası oldu.
Metalium ara verdiği on yılın ardından tek konser için 13 Ocak Çarşamba akşamı Studio Live sahnesinde!.
Metalium;

Mazhar Şiringöz - Guitars, Vocals
Ayhan Ergönül - Drums
G. Hakan Savaşer - Bass
Barış Eroğlu - Guitars

Gecede ayrıca ülkemizin genç ve yetenekli elemanlarından oluşan Sabhankra, Silent Disaster, Impact ve Extinction grupları da sahne alacak.
Tarih: 13 Ocak Çarşamba
Yer: Studio Live / Atıf Yılmaz Cd. No:17 Beyoğlu / İstanbul
Kapı Açılışı: 20:00
Giriş Ücreti: 15 TL

(Biletler parti öncesi Biletix parti gecesi ise Studio Live gişesinde)

@!#$://www.biletix.com/event.htm?id=LKS01

Bilgi icin: 244 77 12
Organizasyon: Şener Çetin.

Bu Mesajı Cevapla

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.