DETHKLOK

 
Albümleri milyonlar değil, milyarlar satıyor. Yıllık kazançları ile dünyanın en büyük onikinci ekonomisine sahipler. Konserlerinde seyircilerinin ölümlerine neden olsalar da kimse ses etmiyor. Çünkü Dethklok kainatın en gaddar, en vahşi, en büyük grubu! En azından Metalocalypse evreninde bu böyle. Metalocalypse, Amerika'da fırtına gibi esen bir çizgi dizi. Dizide anlatılan Dethklok’un ilk albümü ''Dethalbum'' ise geçtiğimiz ay çıktı ve gerçek metal gruplarından daha çok satarak Billboard'a 21 numaradan giriş yaptı. Dizinin yaratıcısı ve gruptaki–davul dışında- tüm enstrümanları çalan Brendon Small'a alo dedik.
 
Dethklok, Amerika'da yayınlanan James Hetfield, King Diamond gibi isimlerin zaman zaman dublaj yaptığı ''Metapocalypse'' çizgi dizisinde maceralarına yer verilen metal grubunun adı. Lakin çizgi dizinin yaratıcısı Brendon Small, Berklee Müzik Okulu'ndan mezun müthiş bir gitarist ve yaptığı müzikler hiç yabana atılır cinsten değil.
... Dethalbum
 
Bir Spinal Tap albümü veya South Park soundtrack'i müzikal kriterler çerçevesinde nasıl eleştirilebilirse bir Dethklok albümü de öyle eleştirilebilir. Mi acaba?

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.