IRON MAIDEN

wallpaper ... Iron Maiden
 
''Flight 666'' Iron Maiden'ın müzikseverlere sunduğu son sürpriz. ''Metal: Bir Metalcinin Yolculuğu'' ile ''Global Metal''in yaratıcıları Sam Dunn ve Scot McFadyen'in çektiği film önce 42 ülkede sinema salonlarında, sonra DVD ve CD çalarınızda! Dahası da var...
 
9 Mayıs Cumartesi günü, Iron Maiden belgeseli ''Flight 666'' Türkiye'de ''tek gün tek gösterim'' için 4 şehirde; İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da gösterilecek. ''Flight 666''; ''Metal: Bir Metalcinin Yolculuğu'' ve ''Global Metal'' gibi ödüllü belgesellere imza atan Sam Dunn ve Scot McFadyen tarafından çekildi. Film, efsanevi ''Somewhere Back In Time'' turnesinin perde arkasını anlatıyor.
 
Iron Maiden'ın vokalisti Bruce Dickinson; besteci, söz yazarı, uçak pilotu, eskrimci ve radyo programcısı sıfatlarının yanına şimdi de senarist sıfatını ekledi.
 
Iron Maiden hakkında daha önce de bazı belgeseller çekildi. ''12 Wasted Years'' video'su, BBC'nin çektiği ''The Number Of The Beast'' DVD'si, ''Rock In Rio'' ve ''Death On The Road'' live DVD'lerin bonus CD'lerinde bulunan belgeselleri buna örnek gösterebiliriz. Fakat şu ana kadar sinematografik bir anlayışla çekilmiş adam akıllı bir Iron Maiden belgeseli yoktu.
 
Baştan söyleyelim; bir takım çatlak seslerin söylediği gibi Iron Maiden yeniden hayranların cebine göz dikmiş değil. ''Yeni Başlayanlar İçin Iron Maiden Kılavuzu'' niteliğinde bir best of bu.
 
1985 yılında çekilmiş bir konser kaydı nasıl oluyor da 2008'de müzikseverlerin heyecanla dört gözle beklediği bir nesneye dönüşüyor? Nedir ''Live After Death''i bu kadar zamansız, bu kadar büyülü kılan şey?

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.