JUDAS PRIEST

 
Tarih 15 Mart Pazar. Saat: 19:50. Yer Madrid Melia Princess Hotel. Ben Tayfun Altınbaş. Birkaç saat sonra Judas Priest, Testament ve Megadeth'le beraber sahne alacak ve ben konser öncesi grubun basçısı Ian Hill'le söyleşmek üzere son hazırlıkları yapıyorum. Ian Hill baba da az sonra gelir, hah geldi...
 
Heavy Metal tanrıları ''Nostradamus'' ve ilk Türkiye konserleri ile geçen seneye damgalarını vurmuşlardı. Bu sene Testament ve Megadeth ile çıktıkları turnede metal'i dünyaya yaymaya devam ediyorlar. Biz de gelişmeleri almak için 6 ay sonra yeniden Glenn Tipton'a bağlanıyoruz...
 
13 Temmuz'a geri sayıma geçmişken Judas Priest'in gitaristi, heavy metal'in yaratıcılarından Glenn Tipton ile bir telefon bağlantısı gerçekleştirdik. Yeni albüm ''Nostradamus''tan İstanbul konserine kadar merak ettiklerimizi sorduk.
 
Heavy metal'in babaları son zamanlarda köklü gruplar arasında yaygınlaşan nostalji modasına uydular. Bu yaz çıkacakları turnede 1980 yılında yayınladıkları ünlü heavy metal klasiği ''British Steel'' albümünü baştan sona çalacaklarını açıkladılar. Konserde eski ve yeni pek çok klasiğe de yer vereceklerini açıklayan grup her gittikleri yerde otuzuncu yıl dönümünü kutlayacak albümü tüm hayranlarına dinletme ve canlı izletme şansını vereceklerini müjdelediler.
 
13 Temmuz akşamı ilk defa ülkemizde ağırladığımız efsanevi heavy metal grubu Judas Priest'in geçtiğimiz ay yayınladığı yeni albümü ''Nostradamus'' tüm dünyada büyük ilgi görmeye devam ediyor. Albüm yayınlandıktan sonra birçok ülkede yüksek liste başarıları elde etti.
 
''A Touch of Evil: Live'' ilginçtir ilk olarak 1979'daki ''Unleashed in the East'' konser albümüyle beraber çalışmaya başladıkları ve 1988'e kadar işbirliklerini sürdürdükleri prodüktör Tom Allom ile yeniden çalıştıkları bir canlı kayıt. Bunun karşılığını da almışlar, sound güçlü ve tıpkı o eski konser albümlerinde olduğu gibi seyirci sesini bol bol duyabiliyorsunuz.
 
Judas Priest, Nostradamus üzerine bir konsept albüm yapmaya karar verdiğini açıkladığında endişe duymuştuk. Çünkü JP'in şarkı sözleri birkaç örnek dışında bir konsept albümün sahip olması gereken entelektüel derinliğe sahip olmamıştı, Priest öyle bir grup değildi, hiçbir zaman büyük meseleler anlatmakla ilgilenmemişti.

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.