METALLICA

wallpaper ... Metallica
 
Dünyanın en ünlü kapalı konser salonlarından biri olan Londra O2 Arena'nın seyirci katılım rekorunu kıran isim Metallica olarak açıklandı. 19,017 kişilik katılımla mekanın seyirci rekorunu kıran Metallica, aynı mekanda, geçtiğimiz yıl yayınlanan ve dünya çapında büyük ilgi gören albümleri ''Death Magnetic''in piyasaya sürüldüğü gece albüm turnesinin ilk konserini sadece fan klüp üyelerinin katıldığı etkinlikte gerçekleştirmişti.
 
1986 yılından beri her yıl, ilk albümünün yayınlanmasından bu yana 25 yıl geçmiş tüm önemli sanatçı ve grupları ağırladığı geleneksel ödül törenleriyle meşhur Rock And Roll Hall Of Fame Müzesi'nin bu seneki onur konuklarından biri, tüm zamanların en büyük gruplarından Metallica'ydı. Bu unutulmaz gecede, grubun şu anki elemanlarının yanı sıra eski bas gitaristleri Cliff Burton (huzur içinde uyusun) ve Jason Newsted da unutulmadı.
 
1986 yılından beri her yıl, ilk albümünün yayınlanmasından bu yana 25 yıl geçmiş tüm önemli sanatçı ve grupları ağırladığı geleneksel ödül törenleriyle meşhur Rock And Roll Hall Of Fame Müzesi'nin bu seneki onur konuklarından biri, tüm zamanların en büyük gruplarından Metallica'ydı. Bu unutulmaz gecede, grubun şu anki elemanlarının yanı sıra eski bas gitaristleri Cliff Burton (huzur içinde uyusun) ve Jason Newsted da unutulmadı.
 
Tüm zamanların en büyük gruplarından Metallica'nın efsanevi albümü ''Master Of Puppets''ın kapağında kullanılan resim, kasım ayı sonunda, resmin sahibi ressam Don Brautigam tarafından büyük bir Metallica hayranına satıldı.
 
Amerika'da, ilk albümünü yayınlamasının ardından 25 yıl geçmiş olan sanatçılar arasından yapılan seçimde kazanan ismin ve o ismin şarkılarını çalacak olan grupların sahne aldığı geleneksel Rock And Roll Hall Of Fame gecesinin 2009 ayağı 4 Nisan 2009 tarihinde düzenlenecek ve gecenin konuğu Metallica olacak.
 
12 Eylül'de yayınlanan Metallica'nın yeni albümü ''Death Magnetic'', Recording Industry Association of America (RIAA) tarafından Amerika'da her bir milyonluk satışta, o satışı gerçekleştiren albüme imza atan gruba verilen platinyum plak ödülünü kazandı.
 
Metallica'nın yeni albümü ''Death Magnetic'' içerdiği ses kalitesi sebebiyle birtakım tartışmalara sebep olmuştu. Albümün ''Guitar Hero 3'' adlı oyunda yer alan versiyonundaki ses kalitesinin daha iyi olduğu görüşü ortaya atılmıştı. Grubun davulcusu Lars Ulrich bu konuda açıklamalarda bulundu.
 
Metallica'nın yeni albümü ''Death Magnetic'' içerdiği audio ses kalitesi sebebiyle birtakım tartışmalara sebep olmuştu. Albümün ''Guitar Hero 3'' adlı oyunda yer alan versiyonundaki ses kalitesinin daha iyi olduğu görüşü ortaya atılmıştı. Grubun davulcusu Lars Ulrich bu konuda açıklamalarda bulundu.
 
Tüm zamanların en büyük metal grubu Metallica, 12 Eylül'de yayınladığı yeni albümü ''Death Magnetic'' ile listelere oldukça hızlı bir giriş yaptı. Albümün yayınlandığı hemen hemen her ülkedeki satış listelerinde Metallica 1 numarada!
 
12 Eylül'de tüm dünyada satışa çıkacak olan Metallica'nın yeni albümü ''Death Magnetic''te yer alan 'The Day That Never Comes' adlı şarkıya çekilen klip yayınlandı.

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.