OPETH

 
Ülkemizde büyük bir hayran kitlesine sahip olan, dünyaca ünlü İsveçli grup Opeth bu ay 4 konserlik bir Türkiye turnesine çıkıyor. Grubun beyni Mikael Akerfeldt; geçtiğimiz yazki İstanbul konserlerinden önce olduğu gibi, Türk basınından yine sadece Headbang'i arayarak, turne öncesinde sorularımızı yanıtlıyor.
 
20 Haziran'da Uni-Rock Festivali kapsamında İstanbul'da ağırladığımız Opeth henüz ülkemize gelmeden, biz onları yakaladık. Telefonun diğer ucundaki isim Mikael Akerfeldt, Opeth hakkında bilmek istediğimiz her şeyi yanıtladı.
... Watershed
 
''Black Water Park''tan itibaren açıldıkları progresif sularda yüzmüyorum pek. Zira enstrüman mastürbasyonunun, müziğin ruhunu zedelediğini düşünürüm. Son birkaç albümdür girdikleri ''sadece progresif olabilme'' kalıbından kurtulmalarını beklerken, Opeth yine yaptı yapacağını.
 
Londra'daki Roundhouse Gösteri Merkezi; The Stranglers, Rolling Stones, David Bowie, Jimi Hendrix, The Doors ve Led Zeppelin gibi müzik efsanelerinin unutulmaz konserlerine ev sahipliği yapmış dünyadaki en önemli gösteri salonlarından biri olarak bilinir.

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.