PESTILENCE

 
Eski usul death metal da hakkaniyetli bir dönüş içerisinde son yıllarda. Bir yandan dağılmamış gruplar kaliteli işlerle varlıklarını sürdürüyorlarken diğer yandan yokluklarını hissettiğimiz isimler metal arenasına yeniden çıkıyorlar. 2009'un en iddialı dönüşlerinden biri de Hollanda'nın klasikleşmiş isimlerinden Pestilence tarafından gerçekleştirildi.
 
80'li yılların sonu ile 90'lı yılların başında death metal'in en önemli oluşumlarından biri olarak tarihe kazınan ve ''Consuming Impulse'' (1989) ile ''Testimony Of The Ancients'' (1991) gibi iki unutulmaz death metal albümüne imza atan Hollandalı grup Pestilence, 14 yıl sonra yeni bir albüm kaydetmek için yeniden stüdyoda!
 
Hollandalı deneysel grup Pestilence kariyeri boyunca thrash'ten death metal'e evrilen müzikal yolculuğunda kim zaman sertleşti, kimi zaman fusion etkileri kattığı müziğiyle yumuşadı ama her zaman iddialı ve kaliteli işler ortaya koydu.

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.