SEPULTURA

 
Sepultura yeni albüm yayınlıyor ve Cavalera kardeşlerin ikisi de kadroda olmasa da, bu haber beni hala heyecanlandırıyor. Grubun gitaristi ve şu anki lideri Andreas Kisser, yeni albüm öncesinde dünyadaki ilk Sepultura röportajını Headbang'e veriyor.
Abonelik gerekir - Subscribers Only Röportaj ... KAVGAYA DEVAM
 
Kurucu elemanlar Max ve Igor olmadan yoluna devam etme gayretindeki Brezilya'lı grup Sepultura, yeni albümü öncesi ilk kez Headbang'e konuştu. Cavaleralar'ın ardından grubun lideri konumuna yükselen Andreas Kisser ve yeni davulcu Jean Dolabella, Sepultura hakkında merak edilenleri yanıtlıyor.
 
Max Cavalera'ya Sepultura'nın yeni albümü ''A-Lex''in konseptinin ''A Clockwork Orange'' filminden alınması hakkındaki fikri sorulduğunda sanatçı şaşkınlığını gizleyemedi. Bilindiği üzere Cavalera kardeşlerin Sepultura ayrılığından sonraki ilk buluşma projeleri olan Cavalera Conspiracy'nin ''Inflikted'' adlı albümünün de aynı adlı filmden ilham alınarak yazılmıştı.
 
Geçtiğimiz aylarda grup tarafından yayınlanan resmi habere göre Sepultura'nın yeni albümü ''A-Lex'' önümüzdeki aralık ayında yayınlanacaktı. Fakat albümün çıkışı Ocak ayına ertelendi. SPV Records tarafından basılacak olan albüm 26 Ocak 2009 tarihinde raflardaki yerini alacak.
 
Daha önce Aralık ayında yayınlanacağı açıklanan Sepultura'nın yeni albümü "A-Lex"in çıkışı Ocak ayına ertelendi. SPV Records tarafından basılacak olan albüm 26 Ocak 2009 tarihinde raflardaki yerini alacak.
 
Brezilyalı thrash metal grubu Sepultura, yaklaşık 6 aydır üzerinde çalıştığı yeni albümlerinin ismini açıkladı: ''A-Lex''. Bu kelime Rusça'da ''kanun yok'', ''kanunsuz'' anlamlarına geliyor. Albümde toplam 18 şarkı yer alacak.
 
Brezilyalı thrash metal grubu Sepultura, Anthony Burgess'ın meşhur romanı ''A Clockwork Orange''ı konu alacakları yeni albümlerinin kayıtları için şu sıralar stüdyoda!
... A-Lex
 
Biz ''müzik = hayat (ve hatta daha fazlası)'' denkleminde yaşayan insanlarız ve bu sebeple sevdiğimiz gruplar, sevdiğimiz albümler, sevdiğimiz şarkılar sayısız. Fakat yine bu yüzden, müzik konusunda çok daha hassas ve kırılganız. Müzik sizin için ne anlam ifade ediyor bilemiyorum ama bizi genelde yoğun duygulara sürüklüyor.

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.