TARJA TURUNEN

 
Nightwish'in unutulmaz sesi, gotik metal'in en karizmatik vokalisti, metal divası Tarja Turunen 8 Ekim'de gerçekleşecek olan İstanbul konserinden önce Headbang'e konuştu...
 
Nightwish'in melek sesli eski vokalisti Tarja Turunen, merakla beklenen solo albümü ''My Winter Storm''un promosyonu için uğradığı Londra'da İngiltere temsilcimiz Eralp Baydar'a da yarım saatini ayırdı. İki yıl önce metal dünyasını sarsan ''kovulma'' olayı ertesi ortadan kaybolan Finlandiyalı sanatçının görkemli dönüşünün detaylarını bulacağınız söyleşi, ayrıca Tarja'nın Nightwish'le ilgili düşüncelerini de gün ışığına çıkarıyor.
 
Finlandiya'nın dünyaca ünlü senfonik / power metal grubu Nightwish ile yolları ayrıldıktan sonra kariyerine solo albüm yaparak ve kendi müzisyen kadrosunu kurup konserler vererek devam eden ve ülkemizde çok sayıda hayranı bulunan Tarja Turunen, 8 Ekim'de İstanbul Beyoğlu Balans Jolly Joker'da sahne alacak!
 
Finlandiyalı senfonik / power metal grubu Nightwish'ten 2005 yılında olaylı bir şekilde ayrıldıktan sonra kariyerine solo olarak devam etme kararı alan ve 2007 yılında yayınladığı ''My Winter Storm'' ile bekleneni veremeyen Tarja Turunen bu yıl içerisinde yayınlayacağı yeni solo albümünün ismini geçtiğimiz günlerde açıkladı.
 
Tarja'nın 'I Walk Alone'u ile Nightwish'in 'Amaranth'ı yakın zamanlarda nete düştüğünde iki şarkıdan 'I Walk Alone'un yanında duruyordum.

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.