METALLICA'DAN UNUTULMAZ BİR TÜRKİYE HATIRASI DAHA...
Dünyanın en büyük gruplarından biri olan Amerikalı topluluk Metallica, İstanbul'daki 3. konserinde 27 Temmuz Pazar günü Ali Sami Yen Stadı'nda 40bin kişiye seslendi!

METALLICA
METALLICA
1993 yılında "Nowhere Else To Roam" turnesi kapsamında İstanbul İnönü Stadı'nda ilk kez Türk izleyicilerine konser veren efsanevi grup Metallica, ülkemizdeki ikinci konserini 1999 yılında bu sefer Ali Sami Yen Stadı'nda vermişti.

Purple Concerts & EPD organizasyonuyla ve Akbank Exi 26 sponsorluğunda 27 Temmuz Pazar günü üçüncü kez ülkemize konuk olan Metallica, 40.000 kişi önünde konserini verdi.

Günün açılışını yapan The Sword'un ardından sahneye, ülkemizin en büyük heavy metal grubu Pentagram çıktı. Pentagram'ın yoğun seyirci desteği ile sona eren performansının ardından ise southern metal'in yıldızlar topluluğu Down sahne alarak, ilk Türkiye konserini verdi.

Bu tarihi gece, Metallica'nın 18 şarkılık performansının ardından sona erdi.

İşte grubun playlist'i:

01. Creeping Death
02. For Whom The Bell Tolls
03. Ride The Lightning
04. Harvester Of Sorrow
05. Welcome Home (Sanitarium)
06. Leper Messiah
07. ...And Justice For All
08. No Remorse
09. Fade To Black
10. Master Of Puppets
11. Whiplash
12. Nothing Else Matters
13. Sad But True
14. One
15. Enter Sandman
- - - - -
16. Last Caress
17. Motorbreath
18. Seek And Destroy(28/07/08)

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.