PARADISE LOST DAVULCUSU GRUPTAN AYRILDI
İngiliz gothic metal grubu Paradise Lost'ta beklenmedik gelişme... Gruba 2004 yılında katılan davulcu Jeff Singer grubun çıkmaya hazırlandığı Güney Amerika turnesi öncesinde Paradise Lost'tan ayrıldığını açıkladı.

JEFF SINGER (PARADISE LOST)
JEFF SINGER (PARADISE LOST)
Grup tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Güney Amerika turnesini iptal etmek zorunda olduğumuzu açıklamamızın pişmanlığı içerisindeyiz. Konser organizatörlerinden ve hayranlarımızdan içten bir şekilde özür dileriz. Bu kararı almamızın sebebi davulcumuz Jeff Singer'in gruptan yarılmasıdır. 20. yılımız için düzenleyeceğimiz özel konserleri gerçekleştirmek için geçici bir davulcu bulabiliriz ama Güney Amerika turnesi çok kısa bir zaman sonra ve bu süre içinde geçici bir davulcu bulmamız imkansız. Umarız önümüzdeki sene orada çalma imkanımız olacak!"

Davulcu Jeff Singer'in açıklaması ise şöyle:
"Tahminimce kimse bunu beklemiyordu fakat Ağustos sonu itibariyle Paradise Lost'ta davul çalıyor olmayacağım. Bu benim için oldukça zor bir karardı. Verdiğim karar doğrultusunda artık müzikal yolculuğumun sonuna geldiğimi düşünüyorum. Bu kararı vermek hayal edilemeyecek kadar zor bir durumdu benim için, kendimi bildim bileli davul çalıyorum ve hayatımı 20 yıldır böyle kazanıyorum. Bu sebeple çok zor olacak. 4 yılın sonunda Nick, Aaron, Steve, Greg (ve Milly)'i çok özleyeceğimi söyleyebiilirim ama kalpten inanıyorum ki bu yapmam gereken doğru şeydi."

Singer'ın ayrılma sebebi ise özetle; artık 37 yaşında biri olarak uzun ve yorucu turne hayatından sıkılması ve ailesine daha fazla vakit ayırmak istemesi.

Bu arada Paradise Lost, Eylül ayı içerisinde 20. yıl kutlaması şeklinde özel bir Londra konseri verecek ve bu konserde gruba, İngiltere'nin doom metaldeki diğer iki kült grubu My Dying Bride ve Anathema eşlik edecek.


(21/08/08)

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.