NETTLETHRONE DAĞILDI
Bu yılın ortalarında ilk albümleri ''Dissonant Progression''ı yayınlayan Ankaralı death metal grubu Nettlethrone, yazılı bir açıklama ile dağıldıklarını duyurdu.

NETTLETHRONE
NETTLETHRONE
Grup tarafından yapılan açıklama:

"Çok klise olacak farkındayız ama her iyi şeyin sonu vardır lafını umarsızca kullanacağız, bugün itibariyle grup olarak çalışmalarımıza son verme kararı aldık. Aktif olduğumuz bu sekiz yıl içinde hayatımızın en eğlenceli günlerini yaşadık, berbat mekanlarda konserler verdik, birçok harika insan tanıdık, dere tepe duz gittik yolları aşındırdık. Fakat 2008 yazı artık müzikal olarak grubun nereye gitmesi gerektiği konusunda yaşadığımız kararsızlığın tavan yaptığı dönem oldu. Evet tekrar bir klişeye sığınacağız ama durumu bundan daha iyi açıklamayız: Nettlethrone müzikal farklılıklardan ötürü dağılma kararı almıştır. Dağılma kararımızın ardında herhangi bir anormal hikaye yok, dördumuz de hala çok iyi arkadaşız. Hatta bu ayrılık bile bizden kurtulmanızı sağlayamayacak çünkü hepimiz yeni gruplarla yaşantımıza devam edeceğiz. Burak ve Mustafa, Cenotaph gitaristi Cihan Akun ile kurdukları leş kokulu 90'lar death metali alameti farikası Burial Invocation ile devam ederken, Tankut da yeni modern metal grubu Mental Implant'a yoğunlaşacak. Kaya çok buyuk ihtimalle Burak ile birlikte milyonlarca yeni grup kurarak yoluna devam edecek. Kısacası biz bir sure daha buralarda olacağız. Dreamtone ve Decaying Purity'deki kardeşlerimize yıllardır esirgemedikleri samimi ve sonsuz destekleri icin teşekkur ediyoruz. Ayrıca Suicide, Self Torture, Cenotaph, Sakatat, Carnophage, Raven Woods, Burst Appeal, Dead Wish, Lifelock, Bleed Myself Tonight, Colostomy, Ghostwall Records, Midas'ın Kulaklığı Stüdyoları ve Ankara ekstrem metal camiasına da yıllardır bize gosterdikleri destekten dolayı müteşekkiriz. 'Dissonant Progression' online dükkanımızda hala satışta, hala edinmediyseniz daha fazla geç kalmayın. Son olarak veda konserimizi Carnophage ile birlikte Ankara'da vereceğiz, detaylar çok yakında açıklanacak.

Herkese teşekkurler, bizden simdilik bu kadar!"

// Burak, Tankut, Kaya, Mustafa.(23/08/08)

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.