''SES KALİTESİNİN TARTIŞILMASINI ANLAMIYORUM!''
Metallica'nın yeni albümü ''Death Magnetic'' içerdiği ses kalitesi sebebiyle birtakım tartışmalara sebep olmuştu. Albümün ''Guitar Hero 3'' adlı oyunda yer alan versiyonundaki ses kalitesinin daha iyi olduğu görüşü ortaya atılmıştı. Grubun davulcusu Lars Ulrich bu konuda açıklamalarda bulundu.

LARS ULRICH (METALLICA)
LARS ULRICH (METALLICA)
Albüm kaydının, "Guitar Hero 3" adlı oyunda daha iyi olduğunu iddia edenlere karşı Lars Ulrich; "Dinleyin, ses kalitesiyle ilgili ortada bir sorun yok. 2008'deyiz ve albümleri böyle yapıyoruz. Bu albümü her iki günde bir dinliyorum ve her dinlediğimde suratımda bir gülümseme oluşmasını sağlıyor ve beni adeta havaya uçuruyor! Rick Rubin'in yapmaya çalıştığı tüm şey; canlı, yüksek ve heyecan verici bir sound elde etmekti. İnsanların neden bahsettiğini anlamıyorum! Geçenlerde biri bana albümün yeniden mixlenmesi için 12bin kişinin imza topladığını söyledi. Albüm ise şu ana kadar 2 milyon civarında satmış durumda! Karşılaştırmayı matematiğinize bırakıyorum." şeklinde bir açıklamada bulundu.

Ulrich ayrıca, internetin şikayetçilerin sesini büyüttüğüne inandığını söyledi. "Ne yapacaksınız? Birçok insan CD'nin muhteşem olduğunu söylüyor ve ufak bir kısmı bu görüşte değil. Şunu hatırlamanız gerek; '...And Justice For All'u (1988) yayınladığımızda insanlar 'Bu adamlara ne olmuş, bu nasıl albüm? Bas yok bunda. Sanki bir garajda sekiz şarkı kaydedilmiş gibi.' Ve şimdi bu albüm death-metal gruplarını etkileyen albüm olarak görülüyor."

Konuşmasının devamında internetin şikayet edenlerin sesini daha yükseğe çıkarma eğiliminde olduğunu vurguluyor Lars Ulrich.


(14/10/08)

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.