ROCK AND ROLL HALL OF FAME 2009'UN SEÇİMİ: METALLICA
Amerika'da, ilk albümünü yayınlamasının ardından 25 yıl geçmiş olan sanatçılar arasından yapılan seçimde kazanan ismin ve o ismin şarkılarını çalacak olan grupların sahne aldığı geleneksel Rock And Roll Hall Of Fame gecesinin 2009 ayağı 4 Nisan 2009 tarihinde düzenlenecek ve gecenin konuğu Metallica olacak.

METALLICA
METALLICA
Jeff Beck, Chic, Wanda Jackson, Little Anthony & The Imperials, Run-DMC, The Stooges, War ve Bobby Womack gibi isimlerin arasından en yüksek oyu alarak 2009 Rock And Roll Hall Of Fame için konuk olarak seçilen Metallica'nın şimdiki elemanlarının yanı sıra, grubun önceki albümlerinde çalmış müzisyenlerin de gecede yer alması gerekiyor organizasyonun formatı gereğince. Bu sebeple 2001 yılında Metallica'dan ayrılan Jason Newsted'in de gecede yer alması bekleniyor. Hatta Jason'ın grupla bir şarkı çalması da... Megadeth grubunun kurucusu Dave Mustaine ise Metallica'nın ilk kadrosunda yer almasına rağmen herhangi bir albümünde çalmadığı için bu gecede yer alamayacak.

Metallica'nın kurucularından davulcu Lars Ulrich'in konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle; "Metallica için muhteşem bir yıl oluyor. Hayranlarımızdan, eleştirmenlerden, çevremizden ve hatta oğlumun 6'ıncı sınıflardaki arkadaşlarından bile sevgi, saygı ve oldukça iyi tepkiler alıyoruz. Baktığım her yerde oldukça fazla sevgi görüyorum. Kariyerimizin 27'inci yılında bile hala oyunun en tepesinde yer alıyor olmamız gerçekten muhteşem."

(10/11/08)

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.