GARY HOLT, ''DEATH MAGNETIC''I YORUMLUYOR
Thrash metalin yaratıcıları arasında olan San Franciscolu kült grup Exodus'un kurucusu Gary Holt, 12 Eylül'de yayınlanan Metallica'nın yeni albümü ''Death Magnetic''in prodüksiyonu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

GARY HOLT (EXODUS)
GARY HOLT (EXODUS)
Amerikalı metal dergisi Decibel'in; bir müzisyenin başka grupların birer şarkısını yorumladığı "Call & Response" adlı bölümünün kasım sayısındaki konuğu olan Gary Holt, Metallica'nın yeni albümü "Death Magnetic"te yer alan 'My Apocalypse' adlı şarkı hakkında şunları söyledi: "Bunda bazı öldürücü riffler var. Hızlı tempoları yeniden keşfetmiş olduklarını duymak güzel. Son üç albümlerinden çok daha iyi. Ama Rick Rubin (prodüktör) koca bir hata. Bence tüm albümün prodüksiyonunu öldürmüş. James'in '...And Justice' çatırtısını, ezici gitarlarını duymayı gerçekten bekliyordum ama bu duyduklarım o kadar da heavy değil. Eğer gerçekten yol gösterici bir prodüktör arıyorlardıysa, onlara tek söyleyeceğim şey 'Geriye gidin, efsanevi albümlerinizi dinleyin, Diamond Head albümlerinizi dinleyin, sonra bir odada toplanın ve gerçek bir metal albümü yapın.' olurdu herhalde. Ve bu tavsiyeyi onlara bedava verirdim. Rick Rubin'den çok daha ucuz! Ama albüm giderek daha büyüyör güzümde, sadece sound'unu sevmedim. Andy Sneap bu albümü bir canavara dönüştürebilirdi! Ve şeytana teşekkürler ki Kirk solo atıyor yeniden. Dünyanın onun sololarına ihtiyacı var!"

(21/11/08)

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.