NINE INCH NAILS'DEN SAĞDUYULU VE ÖRNEK DURUŞ!
Nine Inch Nails'in asıl adamı Trent Reznor; geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklama ile, müziklerinin işkence aracı olarak kullanılması hakkındaki görüşlerini bildirdi. Trent Reznor, müziğinin ordu tarafından işkence malzemesi yapılmasına tepkili.

NINE INCH NAILS
NINE INCH NAILS
Tüm zamanların en önemli endüstriyel rock / metal gruplarından Nine Inch Nails'den örnek tavır, alkışlanası duruş. Grubun kurucusu, vokalisti ve asıl adamı Trent Reznor; müziğinin Afganistan ve Guantanamo'daki tutsak ve mahkumların sorgusunda işkence malzemesi olarak kullanılması konusunda şunları söyledi: "Benim için kalbinizi ve ruhunuzu ortaya koyarak yaptığınız şarkıların birer işkence aracı olarak kullanılmasından daha aşağılayıcı bir durum olamaz. Elimden gelen tüm hukuki hakları kullanacağım bu insanlık dışı uygulamanın karşısında olduğumu göstermek için. Ne mutlu ki bu ülke Bush yönetiminin adaletsiz, açgözlü ve çılgın tavrından artık kurtuldu. Böyle saçmalıkların bir daha yaşanmayacağını umuyorum."

Ünlü rock gruplarının şarkılarını kullanarak işkence yapılmasına tepkili olanlar yakın zamanda bir sivil toplum örgütü çatısı altında toplanarak tepkilerini resmi makamlara da iletecekler. Şarkıları mahkum ve tutsak sorgulamalarında kullanılan gruplar arasında AC/DC, Aerosmith ve Metallica da var.

(31/01/09)

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.