BRUCE DICKINSON
TESADÜFÜN BÖYLESİ...
Efsanevi grup Iron Maiden'ın vokalisti Bruce Dickinson'ın; bugüne dek yayınladığı 6 solo albümden biri olan, 1998 çıkışlı ''The Chemical Wedding'' kapak görselinin hemen hemen aynısının 1978 yılında yayınlanan başka bir albümün de kapağında olduğu ortaya çıktı!

BRUCE DICKINSON
BRUCE DICKINSON
İngiliz şair, ressam ve mistik vizyoner William Blake'in bir tablosunun kullanıldığı her iki kapaktaki benzerlik, görenleri şaşırtıyor.

Kapağı Bruce Dickinson'dan daha önce kullanan diğer grup ise Gilgamesh adlı prog/jazz/fusion grubu. Bruce Dickinson'ın "Anthology" (2006), "The Best Of Bruce Dickinson" (2001), "Alive In Studio A" (1995), "The Chemical Wedding" (1998) ve "Tyranny Of Souls" (2005) albümlerindeki tasarımların sahibi olan Hugh Gilmour konu hakkında şunları söyledi; "Gilgamesh'in bu albümünden haberim yok. Tasarımcılar ve sanatçılar bazen ortak ilham kaynaklarından yararlanırlar. Bence bu daha çok Roger Dean gibi biri için sorun olur ki kendisinin muhteşem sanat eserleri prog rock olarak tanınır, görsel sembol olarak da kullanılırlar. Bruce da ben de çok büyük birer William Blake hayranıyız ve o albümde bu yüzden onun eserlerinden birini kapak görseli olarak kullanmıştık. Daha önce Gilgamesh diye bir grubun adını bile duymadım, eminim Bruce da duymamıştır."

Her iki albümün de kapak görsellerini görmek için;
http://farm4.static.flickr.com/3116/3173987640_719f77dd5d_o.jpg

(06/03/09)

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.