FREDDY MERCURY, OZZY OSBOURNE, SLASH ve DAHA PEK ÇOK İSİM ''ROCK TANRILARI'' SIRALAMASINDA YER ALDI
Rock müzik tarihi boyunca, üzerinde sayısız tartışmaya yol açan listelere bir yenisi daha eklendi ve OnePoll adlı internet portalının düzenlediği anket sonucunda ''Rock Tanrıları'' belirlendi. Listenin tepesindeki Queen grubunun merhum solisti Freddie Mercury yer alırken, kendisini Elvis Presley ve Jon Bon Jovi takip etti.

FREDDY MERCURY
FREDDY MERCURY
Mercury için sitenin sahibinin yaptığı açıklama şöyle; "Freddie Mercury rock sahnesine çıkmış en özel insanlardan biri. O yalnızca sesi ve besteci kimliği ile değil teatral şovları ve sahne duruşuyla da milyonları hem peşinden sürüklemiş hem de onlara örnek olmuş bir isim."

OnePoll sitesinin düzenlediği anketin sonucunda oluşan sıralama;

01. Freddie Mercury (QUEEN)
02. Elvis Presley
03. Jon Bon Jovi (BON JOVI)
04. David Bowie
05. Jimi Hendrix (THE JIMI HENDRIX EXPERIENCE)
06. Ozzy Osbourne (BLACK SABBATH)
07. Kurt Cobain (NIRVANA)
08. Slash (GUNS N' ROSES)
09. Bono (U2)
10. Mick Jagger (THE ROLLING STONES)
11. Axl Rose (GUNS N' ROSES)
12. Dave Grohl (FOO FIGHTERS)
13. Jim Morrison (THE DOORS)
14. Paul McCartney (THE BEATLES)
15. Steven Tyler (AEROSMITH)
16. Robert Plant (LED ZEPPELIN)
17. Brian May (QUEEN)
18. James Hetfield (METALLICA)
19. Jimmy Page (LED ZEPPELIN)
20. Bruce Dickinson (IRON MAIDEN)

(07/03/09)

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.