''ROCK AND ROLL ÜNLÜLER GEÇİDİ''NDE METALLICA ŞOV!..
1986 yılından beri her yıl, ilk albümünün yayınlanmasından bu yana 25 yıl geçmiş tüm önemli sanatçı ve grupları ağırladığı geleneksel ödül törenleriyle meşhur Rock And Roll Hall Of Fame Müzesi'nin bu seneki onur konuklarından biri, tüm zamanların en büyük gruplarından Metallica'ydı. Bu unutulmaz gecede, grubun şu anki elemanlarının yanı sıra eski bas gitaristleri Cliff Burton (huzur içinde uyusun) ve Jason Newsted da unutulmadı.

METALLICA
METALLICA
Rock And Roll Hall Of Fame Müzesi'nin geleneksel yıllık kutlama organizasyonunda bu seneki onur konuklarından biri Metallica'ydı.
(Diğerleri Jeff Beck, Little Anthony & The Imperials, Run-D.M.C. ve Bobby Womack)

Mevzu hakkında detaylı tarihsel bilgi için:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rock_and_Roll_Hall_of_Fame

Etkinliğin geleneksel kuralı gereği, ödül alan grubun albümlerinde çalmış olan tüm müzisyenler bu geceye grubun özel davetlisi olarak çağırılıyor. Bu bağlamda, Jason Newsted da 2001 yılındaki ayrılığından beri ilk defa Metallica ile yeniden sahne almış oldu.

Törene 3 hafta kala; James Hetfield ve Lars Ulrich tarafından davet edilen, Metallica'nın ilk kadrosunun gitaristlerinden Dave Mustaine ise, grubu Megadeth ile Avrupa turnesinde olduğu için geceye katılamayacağını bildirmişti.

Bu unutulmaz gecenin kesintisiz, tam videosu aşağıdaki linkte:
http://link.brightcove.com/services/player/bcpid959035280?bctid=18883938001

Törende, Metallica bölümünün sunucusu Red Hot Chili Peppers bas gitaristi Flea, Cliff Burton'un babası Ray Burton ve Jason Newsted dahil Metallica elemanlarının sırayla konuşma yapmalarının ardından geçilen performans bölümünde ise Metallica, eski basçısı Jason ile (Rob da dahil olarak, 2 bas gitarist ile) efsanevi hitleri 'Master Of Puppets' ve 'Enter Sandman'i çaldı. Üçüncü ve son şarkı olarak ise The Yardbirds klasiği 'Train Kept A Rollin'' çalan Metallica'ya, Jason Newsted'in yanı sıra Jeff Beck, Jimmy Page (Led Zeppelin), Joe Perry (Aerosmith), Ron Wood (The Rolling Stones) ve Flea (R.H.C.P.) sahnede enstrümanları ile eşlik etti ve böylece kolay kolay tekrarlanamayacak eşsiz bir olay ile bu muhteşem organizasyon sonlandı.

Bu özel geceden bir gün önce ise, Metallica tüm eski dostlarına bir ısınma partisi hazırladı. Oraya katılanların listesi ise şöyle:
* Brian Slagel (Metal Blade Records)
* Jon and Marsha Z. (Megaforce Records)
* KJ Doughton (original METALLICA fan club yetkilisi)
* Brian Lew (Whiplash'in eski editorü)
* Ron Quintana (Metal Mania'nın fanzinin eski editorü)
* Ron McGovney (METALLICA'nın ilk bas gitaristi)
* Lloyd Grant (METALLICA'nın eski gitaristi)
* Xavier Russell (Kerrang!'ın eski yazarı)
* "Metal" Mike (Aardschok magazine)
* "Metal" Maria Ferrero
* Lonn Friend (RIP magazine)
* Eddie Trunk (VH1 Classic's "That Metal Show")
* Harald O. (erken 80'lerin San Francisco Bay Area'sının resmi olmayan thrash fotoğrafçısı)
* Michael Alago (Elektra A&R'ın eski yöneticisi)

(10/04/09)

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.