BURZUM
BURZUM'UN TAHLİYESİ
Bundan tam 16 sene önce yeraltı metal camiasını sarsan cinayet olayı sonrasında Burzum projesinin beyni olan Varg Vikernes, Mayhem gitaristi Oystein Aarseth'i -Euronymous- öldürmek ve üç kiliseyi yakmak suçlarından hapse mahkûm edilmişti. Kült statüsüne kavuşan Burzum'un fanatikleri ne Varg'ı desteksiz bıraktılar ne de Burzum adını unutturdular.

VARG VIKERNES
VARG VIKERNES
Cezası süresince tam 4 defa şartlı tahliye istemiyle mahkemeye başvurup reddedilen Varg, bu senenin başında serbest kalma hakkını kazandı. Yakın bir zamanda tahliye edilecek olan Varg'ın açıklamalarını virgülüne dokunmadan tercüme edip yayınlıyoruz:
"Zamanı gelmişti. Kim bilir belki daha önce de zamanı defalarca gelmişti de şimdi kavuşabildim özgürlüğüme. Gençlik hataları insanları bambaşka kaderlere sürüklüyor ancak ben henüz ölmedim. Ölmedim ve daha görecek çok günüm, mutlu günler geçireceğim bir ailem, çocuğum ve üreteceklerim var. Yüksek mahkeme, topluma bu kadar zaman sonra uyum sağlayamayacağıma dair endişelerini dile getirmişlerdi, ben uzun yıllardır şu anki kadar hazırım bu kavuşmaya. Tek isteğim insanlar tarafından saygıyla karşılanıp çiftliğimde ailemle sıradan bir hayat yaşamak, çiftçilik yapmak, yeni şarkılar ve belki de kitaplar yazmak. Umarım insanlar bu basit isteklerime saygı göstereceklerdir."

()17/04/09

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.