Headbang  
http://www.headbang.com.tr/haberler/00997/
NEAERA KONSERİ ERTELENDİ!
8 Ocak Cuma günü İstanbul Studio Live'de gerçekleştirilecek olan Neaera konseri 26 Mart Cuma gününe ertelendi. Organizasyon tarafından yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde...

NEAERA
NEAERA
NEAERA KONSERİ İÇİN ERTELEME DUYURUSU

8 Ocak Cuma günü İstanbul Studio Live'de gerçekleştirilecek olan NEAERA konseri grup ile aldığımız ortak karar sonucunda 26 Mart Cuma gününe ertelenmiştir.Bu konu hakkında şeffaf olup ertelemenin nedenlerini siz grubun takipçilerine açıklamak istiyoruz:

29 Aralık Salı günü NEAERA'dan gelen bir mail "Durumlar nasıl,Türkiye'de atmosfer nasıl olacak" şeklindeydi.Bizde onlara şu ana kadar satılan bilet sayısını verdik.Bu bilet sayısı 15 TL'lik ön satış biletleri dahil 30 bilete ulaşmamıştı.Tabi ki onlar da bizim gibi bu duruma üzüldüler ve "ne yapabiliriz" diye sordular.Çünkü bu coşkulu bir konser olmalıydı ve gerekli olan kalabalık konser günü orada olmayacaktı,bu belli olmuştu.Hayalperest olmamak gerekirdi ve ortak aldığımız bir kararla Balkan turnesi tertip etmeye karar verdik.Bu durumun görüşmesine ve planlamasına başladık,araya yılbaşının girmesi nedeniyle ancak bugün tam olarak bir sonuç alabildik.

18-28 Mart tarihleri arasında NEAERA Balkan ülkelerini kapsayan bir turneye çıkacak ve turnenin son ayakları İstanbul ile Ankara olacak.Ankara'ya da bir konser vererek (27 Mart Cumartesi) bir nebze orada yaşayan metalcore takipçilerine kendimizi affettirmek istedik.Grup Yunanistan'dan başlayarak sırasıyla Hırvatistan,Slovenya,Sırbistan,Romanya ve Bulgaristan'da belli şehirlerde konserler verip turnesini Türkiye'de sonlandıracak.

Bu turnenin en güzel yanı tüm ülkelerde INSISTENCE'ın da yer alacak olması.Yani NEAERA balkanlara INSISTENCE ile birlikte pazarlanıyor.Böylece 2009'un en iyi yerli grubu seçilen INSISTENCE sadece Türkiye konserlerinde değil yukarıda yazdığımız diğer ülkelerde de NEAERA'ya eşlik edecek.Bu grubumuz için sevindirici bir gelişme.

8 Ocak konseri biletlerini satın almış yaklaşık 30 kişi ellerindeki biletleri açıkladığımız yeni tarihlerde kullanabilirler.Eğer iade etmek istiyorlarsa bize mail yolu ile ulaşmalarını rica ediyoruz.Erteleme konusu hakkında NEAERA bugün official web sitesi'nde bu duyuruyu yaptı:

http://neaera.com/news/89/2010-01-03/

Siz konseri heyecanla bekleyen NEAERA hayranlarından özür dileriz.Şeffaf olup sebepleri samimiyetle açıklama gereği duyduk.Umuyoruz ki belirttiğimiz tarihlerde daha kalabalık ve coşkulu bir seyirci ile karşılaşacağızdır.

LEVEL5 Production adına, Serhat GÖKER.


(03/01/2010)

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.