METEHAN MERT ÇAKIR

METEHAN MERT ÇAKIR
METEHAN MERT ÇAKIR

Rock-Heavy Metal aşkın ilk olarak nerede nasıl doğdu?
Sanırım ilk 1987 yılında Fleetwood Mac ile tanıştığımda oldu. Ağabeyim Stevie Nicks delisiydi o yıllarda, bana da bulaştırdı. Sonra ciddi bir Queen fanıydım 90 başlarında. Arkasından gelen dönemde gelsin Slayer'lar, Unleashed'ler, Entombed'lar ve diğerleri...Darbeyi nerden aldığımı hala hatırlamıyorum.:)
İlk satın aldığın albüm?
Sanırım Fleetwood Mac'in "Big Love" albümü, senesi 87 olması lazım.
En son satın aldığın albüm?
Pek albüm alma şansım olmuyor... Maalesef ciddi bir arşivci olamadım hiçbir zaman!:( Ama eşim ciddi bir arşivci ve albümleri beraber alıyoruz diyebilirim. Ben bile alsam onun adına alırım. O yüzden Down III - "Over The Under" diye yanıtlayalım bunu.
İzlediğin konserler arasında en iyi 3 tanesi?
Bu sorunun cevabı zor. Ama birinci kesinlikle belli. Therapy?, 1997 Bostancı Gösteri Merkezi konseridir!!! Onun dışında, Metallica 99 konserine Monster Magnet için gitmemle ünlüyümdür.:) O da benim için önemli ve iyi bir konserdi. 3. sırayı ise kesinlikle New Model Army'nin Spica'da verdiği konser almalı. (Senesini hatırlamadım şimdi)
En sevdiğin beş albüm?
Hmm en zor soru bu sanırım. Bir şeyi 'En sevdiğim' olarak sıralamak benim için çok zor. Atmasyon ve şu an aklıma gelenleri yazayım ama bir sıralama yapmadan;
1- Down II - "A Bustle in The Hedgerow"
2- Skyclad – "Qui Avangarde A Chance"
3- Clutch – "Blast Tyrant"
4- BLS – "Bless The Hellride"
5- Spiritual Beggars - "On Fire" / Faith No More - "Angel Dust" (aynı sırayı alırlar)

Cenazende çalınmasını istediğin şarkı?
Down II - 'Learn From This Mistake'!:)
Düğününde çalmasını istediğin grup?
Solid!:) (Zira çaldı. Bunun yanında Nitro-Black Tooth-Murder King de çaldı bir de düğünümde:)
Lisede kopya çekme yöntemin neydi?
Kopya konusunda loser bi adamdım ben. Beceremezdim hiç. O yüzden parlak bir öğrencilik hayatım olmadı benim.:) Ama bir keresinde sıranın üzerine yazmıştık tüm formül ve benzeri şeyleri. Başarılı bir çalışma idi.:)
Metallica mı, Iron Maiden mı?
Tabii ki Metallica!! Iron Maiden'ın ciddi bir fanı olamadım hiç maalesef.
Ozzy Osbourne mu, Ronnie James Dio mu?
Siz sormamış ben görmemiş olayım. Ozzy tabii ki.:)
En sevdiğin kitap?
Çok kitap okumam ben. Sevmem hatta okumayı; ama okuduğumda fantastik - paranormal ve sürükleyici olmasını severim. Ciddi bir Stephen King fanıyım. Onun dışında son dönemde dalıp bitirdiğim bir Dan Brown serisi var ki akıllara zarar. Ama sanırım çoğu kişi gibi ben de aynı cevabı vereceğim; Dostoyevski - 'Karamazov Kardeşler'!! HAHA şaka şaka...LOTR serisi en sevdiğimdir!
Okuduğun dergiler?
Metal Hammer okuyorum sıklıkla, bir de !ilm dergilerini takip ediyorum. Level - PC Magazine gibi dergileri sıklıkla olmasa da alıyorum.
En sevdiğin beş film?
Sanırım;
1- Lotr Serisi
2- Star Wars Serisi
3- Indiana Jones Serisi
4- Godfather Serisi,
5- Turist Ömer Serisi (ciddiyim!!)

En sevdiğin üç metal tişörtün?
Corrosion Of Conformity, Life Of Agony, BLS (bir de Motorhead boxer'ım var, sayılıyor mu? :)
En sevdiğin...
Gitarist: Zachary Philip Wylde
Davulcu: Michael Bordin
Vokalist: Peter Steele & Ian Astbury
Basçı: Les Claypool

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.