ERDEM ÇAPAR
ERDEM ÇAPAR

Rock-Heavy Metal aşkın ilk olarak nerede nasıl doğdu?
Çocukken dayımın oğlu paso Pink Floyd falan dinlerdi, onun etkisiyle Rock aşinalığı vardı. Ardından Dire Straits'in 'Money For Nothing' şarkısı beni çok etkilemişti. Distortionlı gitara tam anlamıyla orada hasta oldum. 1987'ye girilen gecede televizyonda bir konser vardı, orada Europe – 'The Final Countdown' çalmıştı. Donup kalmıştım. Albümünü hemen almıştım, ardından Bon Jovi falan derken bir baktım Iron Maiden, Judas Priest, Accept falan dinliyorum!
İlk satın aldığın albüm?
Yazdım ya yukarıda.:) Europe - "The Final Countdown". Rock / Metal harici olarak da aldığım ilk albüm Rocky IV'ün soundtrack albümü.
En son satın aldığın albüm?
Almora - "Kıyamet Senfonisi". Aslında almadım, askerdeyken yolladılar.:) DVD yazabilirsek DIE APOKALYPTISCHEN REITER'in Tobsucht DVD'sini yazmak isterim!
İzlediğin konserler arasında en iyi 3 tanesi?
Tam olarak en iyi üç konseri söylemem çok zor, ama Therapy? - 2005 İstanbul, Die Toten Hosen - 1994 İstanbul, Rammstein - 2001 Zürih konserleri diyebilirim.
En sevdiğin beş albüm?
İlk iki albümüm sabittir. Diğerleri hep değişir:
1. Therapy? - "Troublegum"
2. Suicidal Tendencies - "Lights, Camera, Revolution"
3. Zeke - "Death Alley"
4. Die Apokalyptischen Reiter - "Riders On The Storm"
5. Sepultura - "Arise"
Cenazende çalınmasını istediğin şarkı?
Overkill - 'Fuck You'
Düğününde çalmasını istediğin grup?
Volbeat olabilir. Özellikle 'I Only Wanna Be With You' çalacaklarsa süper olur da bu yaştan sonra beni kim alır?
Metallica mı, Iron Maiden mı?
Kızanlar olacak ama Metallica
Ozzy Osbourne mu, Ronnie James Dio mu?
Çok tartışılan bir adam olsa da Ozzy Osbourne. Ronnie James Dio biraz fazla ailenizin metalcisi kıvamında biri. Büyük hayranlık duyarım kendisine, o ayrı.
En sevdiğin kitap?
Nick Hornby - High Fidelity. Normalde kitaplarla aram çok iyi değildir, ama bu kitap bende kitap okuma alışkanlığı kazandırdı. Diğer birçok kitabını şiddetle tavsiye ederim.
Okuduğun dergiler?
Uykusuz ve Penguen'i düzenli okurum. Çarşamba günleri Uykusuz, perşembe de Penguen okuma günlerimdir. Onun haricinde Blue Jean, tabi ki Headbang, Yüxexes, Rolling Stone da okurum. Askerdeyken bol bol Boxer okurduk.:)
En sevdiğin beş film?
Bir seksenler çocuğu olarak Star Wars serisi tabi ki. Seriyi 1 film olarak sayarsak, geriye 4 film kalır.:) En sevdiğim film High Fidelity. Diğer üçü de Reservoir Dogs, The Party, Before The Rain.
En sevdiğin üç metal tişörtün?
ZEKE - Till The Living End (yeni geldi), THERAPY? - Hey Satan, You Rock ve MISFITS
En sevdiğin
Gitarist: En zor soru! Therapy?'den Andy Cairns olabilir, çok acaip çalıyor. Bir de Nitro'dan Emre Manav:)
Davulcu: Therapy?'nin eski davulcu Fyfe Ewing ve Macabre'den Dennis The Menace Vokalist: Oha! Bu daha zor!! Max Cavalera, Fuchs (Die Apokalyptischen Reiter), Till Lindemann (Rammstein), Erdem Çapar (Nitro):)
Basçı: Pete Hook (ex-Joy Division, New Order), bir de Billy Sheehan

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.